O Krakowie

Kraków to drugie największe miasto w Polsce, w Małopolsce nad rzeką Wisłą. Jest to jedno z najpopularniejszych, najpiękniejszych i najstarszych miast w kraju.Nic dziwnego, że co roku Kraków przyciąga miliony turystów z całego świata.

To magiczne miasto jest znane na całym świecie właśnie dzięki swojej różnorodności: turyści za dnia będą mogli zwiedzać wspaniałe zabytki i muzea, nocą zaszaleją na imprezowym Starym Mieście albo spędzą wieczór przy piwie na Kazimierzu, po drodze próbując jednego z wielu lokalnych specjałów serwowanych z food trucków. Zakochaj się w Krakowie dzięki jego kulturalnej atmosferze i historii, z którą spotkasz się praktycznie na każdym rogu.

W mieście znajduje się niemal 17 uniwersytetów, co sprawia, że jest bardzo popularne wśród młodych ludzi, także z innych zakątków świata. Bogata kultura i unikalne atrakcje przyciągają podróżników z całego świata - Kraków jest wyjątkowy w swoim rodzaju, jako nowoczesna metropolia, w której sercu nadal największą atrakcją jest największy w Europie średniowieczny Rynek Główny. Liczne muzea, kościoły i inne zabytki pozwalają wszystkim zainteresowanym poznać ciekawe dzieje byłej stolicy Polski. Miłośnicy zieleni i natury odnajdą się w Zwierzyńcu i na Salwatorze, gdzie największymi atrakcjami są Lasek Wolski i Kopiec Kościuszki.

Jeśli lubisz podróżować i interesujesz się sztuką, nauką i historią, Kraków jest miejscem dla ciebie!

 

Lang switcher